KURUMSAL MENTORLUK

İşletmenizde bir mentorluk programı başlatmak, en büyük kaynağınız olan çalışanlarınızı geliştirmenize olanak tanır!

İLGİ Coaching olarak kurumunuzun hedeflerine uygun ve şirketinizin kültürüne göre tasarlanmış mentorluk programı geliştirmeye hazırız.

Kurumsal mentorluk, kariyer gelişimini ve liderlik gelişimini , çalışanların yeni beceriler geliştirmelerini ve kuruma bağlılıklarının artmasını sağlar. Bu faktörlerin hepsi daha mutlu çalışanlara ve daha güçlü, daha etkin bir organizasyon için daha iyi bağlılık oranı gelişimine neden olur.

Mentorluk programları, çalışanların sürekliliğini artırmak, şirketlerin devir planlarını etkinleştirmek ve işgücü üretkenliğini artırmak için maliyet açısından verimli bir yoldur. Bu programlar, halihazırda sahip olduğunuz yeteneği geliştirmenize ve organizasyon genelinde verimliliğinizi artırmanıza olanak tanır.

Mentorluk uygulamaları:
1. Çalışanlara, yönetimin onların kariyerlerinde başarılı olmalarına yardımcı olmak için gerekli zamanı ve kaynakları ayırmaya istekli olduğunu gösterir.

2. Kurum, bilgili ve bağlı bir işgücünün geliştirilmesine katkıda bulunmayı kendi kaynakları ile sürdürülebilir şekilde geliştirmiş olur.

3. Mentorluk programları çalışan devir hızının azalmasında da önemli katkı sunmaktadır.

Ters Mentorluk, geleneksel mentorluk yönteminden farklıdır çünkü mentor olarak hizmet veren kişi daha genç, daha az tecrübeli bir kişidir.

Bu programda, yeni çalışan, kuruluşun üst düzey yöneticilerine en son iş teknolojileri, teknik beceriler ve işyeri trendleri hakkında güncel bilgiler sağlar.

Biz, herkesin masaya getirmek için değerli bir bilgiye sahip olduğuna inanıyoruz. Ters mentorluk ile genç çalışan daha büyük resmi görmeye ve makro düzeyde yönetim konularında bilgi edinme şansı elde ederken, aynı zamanda üst düzey yöneticilere farklı nesiller ile bilgiyi paylaşma, nesiller arası çatışmaları azaltma konularında destek sağlar.