İLGİ COACHING

GELECEĞİ BİRLİKTE ŞEKİLLENDİRMEK İÇİN SİZİNLEYİZ !

Koçluk hizmetlerinde size özel ve özgün yaklaşımlar, dünya standartlarında servis, kalite, etik ve deneyim arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hoş geldiniz!

İLGİ Coaching, profesyonel koçluk hizmeti sunmak ve bu konuda ilk örneklerden biri olmak üzere Dilek Yıldırım MCC, tarafından 2004 yılında kurulmuştur.

Sürdürülebilir büyümeyi ve gelişimi hedefleyen, liderlerini geliştirmek isteyen bir çok kuruma , ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanmış özgün koçluk hizmetleri sunmaktadır.

Türkiye’nin önde gelen kurumları ve uluslararası kurumlar ile Yönetici Koçluğu, Takım Koçluğu, Mentorluk ve Süpervizyon alanlarında çalışmaktadır.

BİZ NEDEN VARIZ?

Biz her liderin, her kurumun ve her koçun dünyanın değişiminden sorumlu olduğunu düşünüyoruz. Koçluk / Mentorluk uygulamalarının dünyadaki sosyal değişimi pozitif yönde etkileme gücüne sahip olduğuna inanıyoruz. Bu herkesin vizyonu, yaşam amacı, değerleri ve etkileme gücünün farkında olması ve öz liderlikten başlayarak esinlendirici özgün bir lider olması demektir.

Koçluk, kişilerin kişisel ve mesleki hayatlarına yeni bir yön ve anlam kazandıran hedeflerine ulaşmaları için farklı şekillerde kendilerini geliştirmelerine ve potansiyellerini en üst düzeyde kullanmaları için kendilerine yardımcı olur. Potansiyeli serbest bırakırken , kişinin öz farkındalığını ve öz liderlik becerilerini geliştirerek içinde bulunduğu sistemlere olumlu etkisini artırması ; bunu yaparken kendi özünden vaz geçmeden esneklik ve dayanıklılık kazanması ve etkili iletişim, olumlu ilişkiler sergileyen özgün bir lider olması için gayret harcıyoruz.

Her lider, her kurum, her insan farklı ; kendine özgü ve özgün. Aynı zamanda benzer yanlarımız da çok; hepimiz insanız ve duygularımız var. Kişinin kendi içindeki bütünlüğüne ve içinde bulunduğu sistem ile olan çift yönlü etkileşime inanıyoruz.

Günümüzde iş dinamikleri ve çalışan profili değişirken, bizler de değişiyoruz. Koçluk uygularımız da gelişiyor, dönüşütürücü hal alıyor. Yenilikçi, destekleme /zorlama dengesini kurabilen, cesaretlendirici, esnek ve özgün yaklaşımlarımız gelişmeyi ve geleceği olumlu etkiliyor.

Koçluk, liderlik gelişimi sağlamak, birey ve takım performansını artırmak, verimliliği yükseltmek, ihtiyaç duyulan alanda beceri geliştirmek, çalışan bağlılığını artırmak, motivasyon ve sahiplenme sağlamak gibi alanlarda kullanılan en önemli araçlardan biri haline gelmekte. Bunun yanında koçluk sürecinin etkinliğinde, bu hizmetin nasıl ve kim tarafından uygulandığı da önem taşımaktadır.

Hedefledikleri sonuçları gerçekleştirmeleri yolunda ilerleyen kurumları ve liderleri destekleyen İLGİ Coaching, tüm kaynakları ve deneyimi ile % 100 koçluk temelli çalışmalara odaklanmıştır. Vizyonu ve Değerleri çerçevesinde fark yaratan projelerine devam etmektedir.


DEĞERLERİMİZ

Kalite: Kendimize yüksek standartlar belirlemekten ve yaptığımız her işte en iyiyi yapmaktan gurur duyarız.

Etik: Koçluk mesleğinin temelinde olan gizlilik, açıklık , dürüstlük, saygı gibi tüm etik değerler her hareketimizde vazgeçilmezimizdir.

Yenilikçilik ve Sürekli Öğrenmek: Alanımızdaki yenilikleri takip ederken, özgün bakış açımızı da dahil eder yeni modeller geliştirir ve öğrenmeye devam ederiz.

Sorumluluk:
Koçluk mesleğinin ve yaptığımız çalışmaların sorumluluğunu bilir, sadece yapabileceğimiz ve içinde bulunduğumuzda katkı yaratabileceğimiz projelere imza atarız.

Tutku: Koçluğa olan inancımız ve değişime tanık olmanın verdiği güç ile işimizi tutku ile yaparız.


KOÇLARIMIZ

İLGİ Coaching kurucusu Dilek Yıldırım,MCC ve proje bazında birlikte çalıştığımız tüm koçlar;

  • Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) üyesi olup, ICF etik kurallarını benimsemiştir ve bu federasyonun bütün eğitim ve geliştirme programlarından faydalanmaktadır.
  • İLGİ koçları, ileri düzey koçluk eğitimlerine katılmış, koçluk mesleğini profesyonel bir yaklaşımla gerçekleştiren koçlardır.
  • İLGİ koçlarının her biri, profesyonel yöneticilik yapmış olup, yeterli kurumsal deneyime sahiptir.
  • Kendi gelişimlerini ve sundukları hizmetin kalitesini sağlamak için koçluk deneyimleri üzerine süpervizyon almaktadırlar.
  • Akademik eğitim, koçluk eğitimi, iş ve yaşam tecrübeleri ile başka profesyonel ve liderlere koçluk yapacak deneyim ve olgunluktadırlar.